Başkanın Mesajı

Kurumsal / Başkanımızın Mesajı

1977 yılında kurucu başkanımız Sayın Cemal Kadooğlu’nun başlattığı ticari hayatımızda Kadooğlu Holding olarak daimî bir büyüme süreci içindeyiz. Kendimize her zaman ‘Türkiye Markası’, hatta ‘Dünya Markası’ olma hedefini koyduk. Bu hedef doğrultusunda akaryakıt, gıda, enerji, gayrimenkul, iç-dış ticaret ve akaryakıt istasyon işletmeciliği alanlarında faaliyet göstermeye başladık. Akaryakıt sektöründe güven ve kaliteyi ön plana çıkaran ‘Kadoil’ markasını yarattık. Ekibimizin üstün gayretleriyle Kadoil Markası’nın temsil ettiği şirketimiz çok kısa zamanda büyük bir şirket haline geldi. Kuruluşumuzdan itibaren geçen bu kısa süre içerisinde Türkiye’de homojen bir biçimde 550’yi aşan bayimiz ve 16 Bölge Müdürlüğümüz ile bayi ve müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Yıllık 525.000 metreküplük satış hacmine ulaştık ve 100’ü aşan akaryakıt dağıtım şirketi arasında 9. sıradaki yerimizi aldık.

Müşterilerimizin beklentilerini yakından takip ederek beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz yakıt ekonomisinde yüksek performans sağlayan yeni nesil katkılı ürünümüz Ecomax Eurodiesel tüketicilerle buluştu. Şirket araçlarına yönelik, kullanıcıların araçlarından inmeden, nakit ya da kredi kartı ile ödeme zorunluluğu olmadan yakıt almalarını sağlayan Kadomatik uygulamamız hızla yaygınlaşıyor. LPG otogaz alanındaki yatırımlarımıza da hız verdik. 2016 yılında lisansını aldığımız Kadogaz markamızın istasyon sayısını çok kısa bir süre içinde 175’in üstüne çıkarttık. 2021 yılına kadar Türkiye’de yüzde 2 pazar payı oluşturmayı ve otogaz sektöründe faaliyet gösteren ilk 10 marka arasında yer almayı hedefliyoruz. 

2008 yılında 70.000 m2 alan üzerinde petrol ürünlerinin ithalat-ihracat ve transit ticaretini gerçekleştirmek amacıyla 148.000 m3 depolama kapasitesine sahip Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’ni Mersin’de faaliyete geçirdik. Türkiye‘nin en büyük ve en modern dolum tesisi olma özelliğini taşıyan Akdeniz Dolum Tesisleri, sahilden 5 km uzaklıkta, 65.000 DWT kapasiteli 2 geminin aynı anda yanaşma yapabileceği ve maksimum 14 metre derinliği olan tek deniz platformuna sahip olma özelliğini de taşımaktadır.

Ayrıca Kadoil Oil Master markımızla madeni yağ alanında 50 çeşit ürün üreterek hem bayilerimize hem de yurtdışındaki dağıtım noktalarına ulaştırıyoruz. Kadoil Oil Master ile Kadoil madeni yağ sektöründe hızlı bir büyüme gerçekleştirmekteyiz.

Bizler dünyayla entegre olmuş durumdayız. Sadece bunun daha bilinir hale gelmesi için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bununla beraber bugün Kadooğlu Holding uluslararası pazarda 55’in üzerinde ülkeyle ticareti olan büyük bir kuruluş. Kadoil Markası ile Irak’ta da dağıtım ağı kuran ilk ve tek Türkiye firması olma özelliğine sahibiz. Bölgede istasyon sayımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Üstelik gelecek hedeflerimiz arasında Balkan Ülkelerinde dağıtım ağı kurmak da var. Bu kapsamda büyümeye ve daha fazla istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Çünkü prensip olarak işsizlik sorunu çözüldüğü sürece Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük sorunlarından birinin de çözüleceğine, huzur ortamı ve refah seviyesinin yükseleceğine inanıyoruz. Böylelikle biz de hedeflerimiz doğrultusunda uluslararası arenada hak ettiğimiz değer ve yeri alacağız.

Kendimize küresel bir güç olma yolunda hedefler belirledik. Hayal etmezseniz hedeflerinize ulaşamazsınız. Kriterlerinizi doğru belirler, planlı programlı çalışır, herkesi iyi dinler ve iyi bir Ar-Ge’ye sahip olursanız başaramayacağınız şey yoktur. Tabii bu yolda yürürken önünüze çıkan engelleri aşmak için de kararlılığa sahip olmanız gerekir. Ben bu anlamda tüm ekibime ve bayilerimize ve tüm iş ortaklarımıza çok güveniyorum. Eğer bugün Anadolu’dan çıkan pek çok firma dünya sahnesinde söz sahibi olabiliyorsa, Kadoil’in de bir dünya markası haline geleceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü biz bu konuda yeterli azme, bilgi birikimine ve güce sahibiz.

Tarkan Kadooğlu

Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı